Do rúk Roberta Fica

Autor: miroslav jozefiak | 16.3.2014 o 18:39 | (upravené 16.3.2014 o 19:14) Karma článku: 8,70 | Prečítané:  673x

V týchto dňoch koluje po jednotlivých obciach okresu Námestovo petícia, ktorej poslaním je nazbierať podpisy na zachovanie dialyzačného centra pre občanov okresu Námestovo v poliklinike miestnej nemocnice.  Dialyzačné stredisko chcú totižto zrušiť a pacienti, ktorí potrebujú túto zdravotnícku pomoc budú chodievať na dialýzu do Trstenej, kde sa stavia nové dialyzačné centrum. Nemocnica s poliklinikou v Námestove patrí pod správu VUC Žilina. Neviem komu patrí centrum, ktoré sa stavia v Trstenej, no môžme sa domnievať, že tu ide o čisto ekonomické záujmy. Dialýzu v Námestove zrušíme a pacienti budú chodiť do centra v Trstenej (ktoré bude vlastnitť nejaká súkromná finančná skupina). Neviem koľko pacientov potrebuje dialyzačnú pomoc v okrese Námestovo, viem však to, že je to jeden (ak nie jediný) okres na Slovensku, kde populácia pribúda a je tu teda predpoklad, že v budúcnosti tu bude aj dostatok pacientov, ktorí budú potrebovať aj dialýzačnú pomoc (bol by som rád, keby ju nepotreboval nikto). V novembri sme volili predstaviteľov VÚC. V Žilinskom kraji vyhral voľby jednoznanče predstaviteľ SMER-u, ktorému dali hlasy aj občania okresu Námestovo.

Ako prejav "vďaky" im ide teraz zato zrušiť dialýzu v Námestove. Oravci podpisujú petíciu. Kladiem si otázku: koho sme volili v novembri? Jedným z východiskov z danej situácie je, všetky podpísané hárky dať do rúk Roberta Fica so slovami: ak zrušíte dialýzu v Námestove, od Oravcov nedostanete už ani jediný volebný hlas. Verím, že predseda vlády by po výsledkoch prvého kola prezidentských volieb v okrese Námestovo dialýzu nezrušil. Oravci urobme to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?