Na tratí Moskva – Brusel

Autor: miroslav jozefiak | 22.11.2012 o 14:46 | (upravené 22.11.2012 o 17:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  134x

Tieto dve mestá sú od seba vzdialené niečo cez viac ako 2500 km normálnou cestou. Jedno sa pokladá za metropolu východu Európy, druhé je známe sídlom európskeho parlamentu. Moskva  - kedysi   centrum komunistického režimu na čele s Vladimírom Iljičom Uljanovom. Brusel – sídlo liberálov a stredisko, z ktorého vychádzajú nezmyselné nariadenia.

Hoci sú od seba dosť vzdialené, majú jedno spoločné: tvrdo bojujú proti kresťanstvu, jeho znakom, symbolom a proti tým, ktorí sa hlásia ku krížu a svätým. Štyridsať rokov nám Moskva diktovala, ako treba zničiť vieru ľudí, a keď sa to nepodarilo, tak odstránila samotných ľudí. Cieľom bola ateizácia spoločnosti, kde nikto nespomenie Božie meno. Moskve sa to nepodarilo. Aj napriek tomu, že vo vedení štátu boli ľudia, pre ktorých bolo veľkou pasiou pozerať sa nato, ako sú zatváraní a mučení veriaci, kňazi a biskupi na Slovensku. Z toho obdobia máme nových blahoslavených (bl. Zdenka Schelingová, Vasiľ Hopko, Peter Pavol Gojdič, Metod Dominik Trčka, Boží sluha Ján Vojtaššák a mnoho iných, ktorí položili svoj život za vieru, Krista a Cirkev). Útok Moskvy skončil. Červenú farbu nahradila modrá. Podobne ako kedysi Moskva, tak dnes Brusel sa snaží diktovať, čo sa môže a nemôže. A zašiel priďaleko. No stojí na zamyslenie, že nikto z terajšej vlády na čele s červeno-modrým predsedom mu neodporoval a nebránil suverenitu národa. Je im jedno, keď niekto chce zmazať identitu národa, ktorému oni tak verne slúžia a ponúkajú istoty. Prenasledovanie kresťanov stále pokračuje. Vladimír Palko, bývalý minister vnútra vo svojej knihe napísal: „Prenasledovanie kresťanov najlepšie vidno na pozadí toho, za čo sa nepostihuje". Ako by reagovali moslimovia, keby im niekto chcel odstrániť pol mesiac z verejnosti?! Pán predseda však nie je kresťan, ani moslim. Mám pocit, že v náboženských otázkach je strana Smer vlažná a jeho strana si mýli – ako to povedal prof. Tomáš Halík - kardinála s kardiakom a jehovistu s jezuitom. Pán predseda predsa nebude bojovať proti Bruselu. Nebude si ničiť kariéru. Však čo ak jedného dňa bude predsedom všetkých predsedov? Chce mať istotu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?