Bitka pri Rozhanovciach a sedem statočných

Autor: miroslav jozefiak | 19.11.2012 o 9:19 | (upravené 21.11.2012 o 20:29) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  111x

Ako to spolu súvisí? V obidvoch prípadoch bola porazená silná a mocná skupina oligarchov, ktorí nespravodlivým a krutým spôsobom vykorisťovali obyčajných a slušných ľudí. Ľudí, ktorí svojou usilovnosťou, tvorivosťou a prácou produkovali bohatstvo národa. Majetky a hospodárstvo, ktoré spravovali sa im snažili ukoristiť mocní tohto sveta, lebo si mysleli, že im patrí všetko. Ale mýlili sa. Tohto roku je to práve 700 rokov, čo vojsko kráľa Karola Roberta z Anjou s pomocou rytierskeho rádu johanitov porazilo mocnú presilu vtedajších vplyvných šľachticov.

Podobne sedem statočných mužov, ktorí si spokojne žili svoj život, sa neváhalo postaviť na obranu utláčaných a vykorisťovaných roľníkov. Hoci ich bolo iba sedem, s odvahou sa postavili na odpor bande, ktorá ohrozovala slušných ľudí. A urobili to nezištne, ba dokonca s riskom, že prídu o svoj život. Tak veľmi si vážili hodnoty, ktoré pre nich znamenali životné príbehy ľudí, ktorí verne zachovávali poriadok a dodržiavali všetky predpísané normy, no napriek tomu, banda zločincov ich vždy vedela využiť len pre svoje ciele. Raz sa to všetko muselo skončiť. Musela skončiť oligarchia šľachticov, ktorí si mysleli, že im bude všetko patriť, rovnako musela skončiť banda chamtivých pištoľníkov, lebo šerif sa bál urobiť poriadok. Museli to urobiť ľudia, ktorí žili v danej krajine.

Situácia nášho dnešného slovenského štátu je podobná. Aj dnes tu máme oligarchov, ktorí si myslia, že im bude patriť celá krajina. Máme tu banditov, ktorí vydierajú slušných a pracovitých ľudí. No v krajine sa nenájde nikto, kto by sa im postavil na odpor a zastal sa utláčaných.

Od 18. novembra tohto roku však máme skupinu statočných okolo Daniela Lipšica, ktorí sú odhodlaní bojovať proti tejto nespravodlivosti a postaviť sa na stranu núdznych, chorých, lekárov a pedagógov, nezamestnaných a ľudí s telesným postihnutím, poctivo pracujúcich ako i tých, ktorí prácu ponúkajú, brániť rodinu, suverenitu štátu a všetkých tých, ktorí dodržiavajú poriadok, zákony a morálne predpisy. Pevne verím, že Nová väčšina so svojim programom bude pripravená brániť hodnoty, ktoré vytvárajú naši občania a zhromažďovať bohatstvo tam, kde ho ani hrdza ani mole nezničia (Mt 6, 19-20). Táto nová strana bude brániť záujmy ľudí, ktorí vytvárajú bohatstvo nášho národa a nikdy sa ale týmto bohatstvom nebude obohacovať. Bude odhodlane, spravodlivo a verne slúžiť slovenskému ľudu a podieľať sa na jeho prosperite a tešiť sa z každého úspechu, ktorý dosiahne občan tohto štátu. V tom nech nám Pán Boh pomáha.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?